20 sierpnia w siedzibie Ministerstwa Edukacji Narodowej odbyło się spotkanie z Kuratorami Oświaty z udziałem Jarosława Pinkasa – Głównego Inspektora Sanitarnego, który podkreślił, że Państwowa Inspekcja Sanitarna jako lider zdrowia publicznego jest naturalnym partnerem dla kuratorów oświaty, w trosce o zdrowie najmłodszych Polek i Polaków.

PIS realizuje szereg programów edukacyjnych, tym ogólnopolski program edukacyjny „Trzymaj Formę!” – największy tego typu program w Unii Europejskiej. Pani Aleksandra Lusawa – Dyrektor Komunikacji Społecznej i Promocji Zdrowia zwróciła się z prośbą o włączenie konkursu Wiedzy o zdrowym stylu życia  „Trzymaj Formę!” do grona konkursów premiowanych dodatkowymi punktami w postępowaniu rekrutacyjnym.

Pani Izabela Kucharska – Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego opowiedziała o konkursie na konspekt lekcji poświęcony profilaktyce chorób zakaźnych. 15 najlepszych scenariuszy lekcyjnych zostanie wydanych w formie ebooka do bezpłatnego pobrania również ze strony www.gis.gov.pl

Pani Monika Jarzębska – Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Żywności i Żywienia przedstawiła założenia działalności kontrolnej w zakresie bezpieczeństwa żywności i żywienia w szkołach.

Pani Ewa Waluk – Radca GIS, z Departamentu Nadzoru nad Środkami Zastępczymi wspomniała o planowanym wprowadzeniu do szkół pakietu informacyjno-edukacyjnego pt. „Nowe narkotyki – czym są i jak działają”.