VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa „BĄDŹ ZDRÓW” z okazji 100-lecia istnienia SŁUŻB SANITARNYCH w Polsce w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach oraz Oddział Śląski Polskiego Towarzystwa Higienicznego zorganizowali VI Międzynarodową Konferencję „BĄDŹ ZDRÓW” z okazji 100-lecia istnienia SŁUŻB SANITARNYCH w Polsce w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 120-lecia Polskiego Towarzystwa Higienicznego.

Podczas konferencji zostaną omówione poszczególne tematy:

WYZWANIA ZDROWIA PUBLICZNEGO
PAŃSTWOWA INSPEKCJA SANITARNA WCZORAJ I DZIŚ
CZŁOWIEK, A ŚRODOWISKO
(szczegółowy program konferencji znajduję się tutaj)  

Pan Minister Jarosław Pinkas Główny Inspektor Sanitarny wygłosił wykład inauguracyjny podczas VI Międzynarodowej Konferencji Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego  Inspektora Sanitarnego „BĄDŹ ZDRÓW”, która odbywa się w Paniówkach w województwie śląskim.

Wykład inauguracyjny zatytułowany „Polska wolna od tytoniu 2030” stanowił podziękowanie dla obecnego na Konferencji Pana Prof. Mariana Zembali – za ogromne zaangażowanie w ruch antytytoniowy.

Pan Minister Jarosław Pinkas wręczył Panu Prof. Marianowi Zembali poszetkę z logiem Państwowej Inspekcji Sanitarnej, żeby Inspekcję miał zawsze na sercu.