Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym  realizuje ogólnopolski projekt edukacyjny skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym- „Skąd się biorą produkty ekologiczne”

Celem kampanii jest edukacja dzieci w zakresie rolnictwa ekologicznego, zarówno w kontekście rozpoznawalności logo rolnictwa ekologicznego, jak też informacji o zasadach produkcji ekologicznej. Kampania ułatwi dzieciom zrozumienie czym są produkty ekologiczne, skąd się biorą i dlaczego warto je wybierać.

„Drogie dzieci pamiętajcie, aby jeść polskie zdrowe ekologiczne warzywa i owoce, aby spożywać posiłki pełne zdrowych ekologicznych produktów przy wspólnym rodzinnym stole ” – tymi słowami zwrócił się do przedszkolaków Pan Jarosław Pinkas,

podczas dzisiejszego spotkania w Zbójnie, na którym została przeprowadzona lekcja pokazowa dotycząca rolnictwa ekologicznego.

Elementami lekcji była piramida zdrowego stylu życia dla dzieci, prawidłowe rozmieszczenie produktów w lodówce oraz nauka skutecznego mycia rąk.

Lekcje edukacyjne „Skąd się biorą produkty ekologiczne” będą realizowane w przedszkolach na terenie całej Polski.

W ramach projektu opracowana została publikacja dla dzieci (dostępna w materiałach do pobrania) oraz film animowany.

Podczas spotkania zostało podpisane porozumienie pomiędzy Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janem Krzysztofem Ardanowskim, a Głównym Inspektorem Sanitarnym Jarosławem Pinkasem, które ma na celu promocję zdrowia i edukacji zdrowotnej w placówkach przedszkolnych.