Zapraszamy do udziału w konkursie, który pokazuje korzyści wynikające ze szczepień, zwraca uwagę na znaczenie szczepień dla zdrowia publicznego i zdrowia jednostki, propaguje profilaktykę chorób zakaźnych poprzez szczepienia oraz pogłębia wiedzę na temat mechanizmów działania szczepień.

Media Support Group – organizator kampanii informacyjnej „Zaszczep się wiedzą”  doceniając ogromne znaczenie szczepień, organizuje konkurs skierowany do nauczycieli „Zaszczep się wiedzą o szczepieniach”.

Głównym celem konkursu jest zwiększenie świadomości dotyczącej znaczenia szczepień dla zdrowia publicznego i zdrowia jednostki oraz profilaktyki chorób zakaźnych. Konkurs zachęca do pokazania korzyści wynikających ze szczepień, ich znaczenia w wymiarze Polski oraz świata, poruszenia zagadnień z dziedziny biologii, historii, wiedzy o społeczeństwie, życia w rodzinie a także profilaktyki chorób zakaźnych.

Zadanie konkursowe polega na zaplanowaniu oraz opisaniu lekcji poświęconej problematyce szczepień.
Konkurs adresowany  jest do nauczycieli z województw: kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, śląskiego i wielkopolskiego.
Wyróżnione scenariusze zostaną opublikowane w formie elektronicznej (ebook), zaś autorzy 4 najciekawszych scenariuszy otrzymają nagrodę rzeczową w formie bonu o wartości 500 zł.

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie: zaszczepsiewiedza.pl/konkurs

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Głównego Inspektora Sanitarnego.