Konferencja prasowa dotycząca zapewnienia wymagań sanitarno higienicznych przy świadczeniu usług kosmetycznych, fryzjerskich, tatuażu i odnowy biologicznej

W Głównym Inspektoracie Sanitarnym odbyła się konferencja prasowa dotycząca zapewnienia wymagań sanitarnohigienicznych przy świadczeniu usług fryzjerskich, kosmetycznych, tatuażu i odnowy biologicznej. Bardzo ciekawa debata, którą możecie przesłuchać na koncie Twittera Głównego Inspektoratu Sanitarnego (@GIS_gov), była jednocześnie rozpoczęciem akcji, którą przeprowadzimy wraz z ambasadorka akcji, blogerką, dziennikarką, Panią Marią Kowalczyk (blog http://nostressbeauty.com/). W konferencji uczestniczyły także: Pani Marzena Kanclerska – właścicielka salonów Nail Sp, Pani prof. dr hab. n. med. Irena Walecka – dermatolog​.

Celem akcji „Nie płać zdrowiem za urodę” jest edukowanie zarówno profesjonalistów z salonów kosmetycznych, jak i ich klientów na temat zagrożeń związanych z niespełnianiem standardów bezpieczeństwa. A także informowanie, jakie standardy powinny być w gabinetach spełnione.

Będziemy uświadamiać społeczeństwo jak bezpiecznie korzystać z salonów beauty, aby docelowy efekt był taki jaki faktycznie pożądamy – poprawa naszego wyglądu bez uszczerbku na zdrowiu! Salony beauty dbające o bezpieczeństwo i zdrowie swoich klientów otrzymają specjalne naklejki, które będzie można przykleić na swój gabinet.

Naklejka będzie oznaczała, że dany salon dobrowolnie bierze udział w akcji „Nie płać zdrowiem za urodę” i jest miejscem, w którym priorytetowo dba się nie tylko o urodę, ale przede wszystkim o zdrowie i higienę klientów! Dzięki temu łatwiej będzie namierzyć miejsca, w których zdrowie i bezpieczeństwo ludzi to sprawa „wagi państwowej”.

 

 

 

 

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami umieszczonymi w zakładce „może ci się przydać”, gdzie są informacje o planach higieny dla salonów kosmetycznych, studiów tatuaży, salonów fryzjerskich.

Głównym Inspektor Sanitarny, Pan Jarosław Pinkas w rozmowie z Ambasadorką akcji „nie płać zdrowiem za urodę” – Marią Kowalczyk, dostępny tutaj: https://youtu.be/P8XM14skrVI